MATKALE! AGA MIKS?

Mis on Su eredaim mälestus viie aasta tagusest suvest? Kindlasti mitte see, kuidas aknal vihmasadu jälgisid, aias muru niitsid või kontoris tööd rügasid! Ilmselt on palju meeldivam viie aasta pärast meenutada, kuidas Sa liikumisaastal 2023 oma elu ägedaimale matkale sattusid. Siin on mõned põhjused, miks tulla meiega matkama:

 1. Füüsiline aktiivsus: Matkamine on suurepärane viis oma füüsilise vormi parandamiseks. Matkamine nõuab kehalist pingutust ja võib olla tõhus treening, eriti kui matkata künklikul või mägisel maastikul.
 2. Stressi vähendamine: Matkamine aitab vähendada stressi ja parandab vaimset tervist. Looduses viibimine ja füüsiline aktiivsus aitab lõõgastuda, tunda end rahulikumalt ja vähendada ärevust.
 3. Värske õhu ja loodusega kontakti saamine: Matkamine võimaldab veeta aega värskes õhus ja nautida looduse ilu. See on väga tervendav ja aitab linnakärast eemalduda.
 4. Õppimine ja seiklused: Matkamine on suurepärane võimalus õppida uusi asju, proovida uusi väljakutseid ja kogeda seiklusi. See aitab omandada uusi oskusi, näha uusi paiku ja kohtuda uute inimestega.
 5. Sotsiaalne suhtlemine: Matkamine on suurepärane võimalus kohtuda uute inimestega ja luua uusi tutvusi. Matkamine koos sõprade, pere või matkagrupiga on suurepärane viis sideme loomiseks ja üksteise toetamiseks matkal olles. Samuti võib matkamine anda võimaluse kohtuda teiste matkahuvilistega ja jagada kogemusi ning teadmisi.
 6. Tervislikud eelised: Matkamine pakub mitmeid tervisealaseid eeliseid. See aitab parandada südame-veresoonkonna tervist, tugevdab lihaseid, parandab painduvust ja koordinatsiooni ning aitab kaasa kaalu kontrollimisele. Matkamine mõjub samuti positiivselt immuunsüsteemile ja üldisele heaolule.
 7. Loovus ja inspiratsioon: Looduses viibimine äratab loovust ning pakub inspiratsiooni. Võimalus näha ja kogeda uusi maastikke, elusloodust ja vaateid võib avardab meeli ning pakub uusi ideid ja perspektiive.

Need on vaid mõned kasutegurid, mida matkamine võib pakkuda. Igaüks võib matkamisest leida midagi, olgu selleks siis kehaline aktiivsus, vaimne tasakaal, seiklused või lihtsalt rahulik aeg looduses. Matkamine on mitmekülgne tegevus, mis pakub rikkalikke kogemusi ja võimalusi enesearenguks.

Matkal tutvud põnevate inimestega

ettevõtte tutvustus

TrekZone OÜ sündis asutajaliikme pikaajalisest ravimatust kiindumusest matkamise vastu 2019. aasta aprillikuus. Otsustavaks asjaoluks saigi, et hobimatkakorraldajana leiab võimaluse matkamiseks heal juhul korra kuus, elukutselisena peaaegu piiramatult. Aga kes tol hetkel oskas aimata, et koroonapiirangute ja avalike ürituste keelustamiseni on jäänud aega vaid napid 10 kuud...

Õnneks aasta 2022 kevadel kadusid kõik viimasedki piirangud koos viimase lumega ning juba paari nädalaga muutus õhuloss/idufirma korralikult toimivaks matkakorraldusettevõtteks. Juba ennetavalt sai ettevõttest kohe aasta alguses Eesti Matkaliidu liikmesorganisatsioon, et olla osaline ka üleriigilise tähtsusega matkateemalistes küsimustes ja ettevõtmistes.

Käesoleva aasta põhitegevuseks on kujunenud looduses ööbimistega jalgsimatkad Eestis ja Soomes ning võime uhkusega väita, et senised matkalised pole meie matkadega mitte ainult rahule jäänud, vaid ootuseid on ka uhkelt ületatud. Seda joont kavatseme hoida ka tulevikus, suurendades samal ajal gruppide täituvust, matkade mitmekesisust ning laiendades tegevuspiirkonda - soovime peagi lisaks Eestile ja Soomele korraldada matkasid ka teistes naaberriikides (v.a. Venemaa) ning oluliselt kaugemalgi. Pole vahet, kas oled juba kogenud matkaguru või alles oma esimest mitmepäevast jalgsimatka otsiv uudishimulik matkahuviline, meiega matkata on alati tore ning positiivsed elamused, üllatused ja emotsioonid garanteeritud!

Matkajate tagasiside:

5,0/5
Matkamine treenib keha ja vaimu

Matkapakkumised

Matkakruiis

 • Matkakruiis on säästliku eelarvega lühiajaline matkareis lähimatesse naaberriikidesse.
 • Luba endale lõõgastav puhkus looduse rüpes taskukohase hinnaga.
 • Registreerimine on lihtne, tutvu infoga ja veendu ise!
Tutvu lähemalt!

Seiklusmatk

 • Sobiv jalgsimatk tõelisele seiklejale.
 • Soodsaim mitmepäevane jalgsimatk Eestis!.
 • Füüsiliselt väsitav, kuid vaimselt turgutav võimete proovilepanek.
 • Parim võimalus mugavustsoonist väljumiseks iga ilmaga ja igal aastaajal.
Tutvu lähemalt!

Eramatk

 • Telli endale privaatne matk sobival ajal.
 • Päevadistantsid ja kestuse saad valida enda soovide järgi.
 • Tutvu infoga ja esita oma lisasoovid!
Tutvu lähemalt!
Matkal avardad oma mugavustsooni

koosseis

Martin Martin Suga on üks kahest TrekZone OÜ asutajaliikmest ning alates veebruarist 2020 ettevõtte ainuomanik. Hetkel ongi kogu tegevus tema kanda, alates raamatupidamisest, turundusest ja veebilehe arendamisest kuni matkade planeerimise ja juhtimiseni välja.

Matkade planeerimise ja juhtimisega tegi ta algust aastal 2012. Tänase seisuga on ta aastaringselt ja iga ilmaga läbi viinud umbes sadakond metsiku ööbimisega jalgsimatka Eestis, kestvusega vähemalt 2 või rohkem päeva. Gruppide suurus on varieerunud paarist osalejast kuni 45 matkajani. Lisaks Eestis matkamisele on ta olnud matkajuhi ja/või (kaas)korraldaja rollis ka mitmetel tõsisematel matkamisega seotud ettevõtmistel Euroopas, Aasias, Aafrikas ja Lõuna-Ameerikas. Juunis 2021 on talle väljastatud Eesti Matkaliidu poolt ametlik matkajuhi kutsetunnistus.


Otsekontaktid:

+372 5680 0660

martin@trekzone.ee

Üks matk võib muuta Su elu!