Loading

Matka targalt!

Martin Suga

TrekZone matkajuht

Üldine matkajutt

7 põhjust, miks matkamine on mitte ainult kasulik, vaid lausa vajalik

Mis on Su eredaim mälestus viie aasta tagusest suvest? Kindlasti mitte see, kuidas läbi akna vihmasadu jälgisid, aias muru niitsid või kontoris tööd rügasid! Ilmselt on palju meeldivam viie aasta pärast meenutada, kuidas Sa oma elu ägedaimale matkale sattusid. Siin on mõned põhjused, miks tulla meiega matkama:

1️⃣ Füüsiline aktiivsus on igapäevane vajadus

Matkamine on suurepärane viis oma füüsilise vormi parandamiseks. Matkad looduses pakuvad kehalist pingutust ning on tõhusaks treeninguks, eriti kui matkata künklikul või mägisel maastikul. Et seda omal nahal järele proovida, ei peagi kohe kuigi kaugele rändama - ka kohalikud Harjumaa matkarajad pakuvad ohtralt võimalusi esmaste matkakogemuste saamiseks ja enese võimete proovile panekuks. Kui aja jooksul jõuavad Eesti matkarajad ammenduda, siis Soome matkarajad pole ka üldse kaugel ning neid jätkub jalutamiseks juba praktiliselt terveks eluks. Pea meeles, et inimene püsib füüsiliselt terve ja nooruslik, kuni tema lihaskond, luustik ja liigesed saavad piisavalt tegevust!

2️⃣ Matkad looduses vähendavad stressi

Matkamine aitab vähendada stressi ja parandab vaimset tervist. Looduses viibimine ja füüsiline aktiivsus lõõgastab, rahustab ja vähendab ärevust. Matkates suunduvad mõtted iseenesest "siin ja praegu" olukordadele, eemale kõigist neist problemidest, mis tavaelus ööl ega päeval rahu ei anna. Mitme päevase kestusega matka oluliseks boonuseks on ööbimine looduses, mis viib unekvaliteedi täiesti uuele tasemele.

3️⃣ Viibimine värskes õhus ja loodusega kontakti saamine

Matkamine võimaldab veeta aega värskes õhus ja nautida looduse ilu. See on väga tervendav ja aitab linnakärast eemalduda.

4️⃣ Õppimine ja seiklused

Matkamine on suurepärane võimalus õppida uusi asju, proovida uusi väljakutseid ja kogeda seiklusi. See aitab omandada uusi oskusi, näha uusi paiku ja kohtuda uute inimestega. Matkad looduses (bla-bla-bla...)

5️⃣ Sotsiaalne suhtlemine

Matkamine on suurepärane võimalus kohtuda uute inimestega ja luua uusi tutvusi. Mitmeid päevi koos veedetud kvaliteetaeg matkal jätab hinge sügava jälje ja kui selle aja jooksul on üksteist raskustes aidatud, jagatud muresid, rõõme ning nalju, siis selline side võib kesta mitmeid häid aastaid ja kujuneda eluaegseks sõpruseks või enamakski. Ka matkamine koos sõprade, pere või niisama tuttavatega tugevdab sidemeid pikaks ajaks, sest õhtuti lõkke ääres istudes tundub kaaslastega suhtlemine palju asjalikuma tegevusena, kui telefoniga netis surfamine. Samuti võib matkamine anda võimaluse kohtuda teiste matkahuvilistega, saada ja jagada uusi kogemusi ning teadmisi.

6️⃣ Tervislikud eelised

Matkamine pakub mitmeid tervisealaseid eeliseid. See aitab parandada südame-veresoonkonna tervist, tugevdab lihaseid, parandab painduvust ja koordinatsiooni ning aitab kaasa kaalu kontrollimisele. Matkamine mõjub samuti positiivselt immuunsüsteemile ja üldisele heaolule.

7️⃣ Loovus ja inspiratsioon

Matkad looduses äratavad loovuse ning pakuvad inspiratsiooni. Uute maastike, eluslooduse ja vaadete nägemine avardab meeli ning pakub uusi ideid ja perspektiive.

Meie koostööpartnerid

Üksi saab kiiremini, koos jõuab kaugemale