Parim matk Soomes

Kas soovid vaid mõned päevad matkata maastikul, mis oleks harjumuspärastest radadest piisavalt erinev, aga ei soovi liigselt kulutada aega pikale sõidule? Matkakruiis on selleks ideaalne lahendus! Tallinnast matka alguspunkti jõudmiseks kulub kõigest napilt üle 3 tunni ja juba sama päeva õhtul saab ööbida paradiisimetsas linnulaulu saatel. Kui Sind huvitab matk...

... siis pole rohkem mõtet oma väärtuslikku aega otsimisele kulutada, vaid broneeri endale koht meelepärases matkagrupis enne, kui nobedamad ette jõuavad:

Matkajate tagasiside:

5,0/5

Esimese päeva hommikul koguneme grupiga 50...60 minutit enne kokkulepitud laeva väljumist Tallinna sadama ooteruumis. 2-tunnise laevasõidu kestel jõuavad grupiliikmed tutvuda täpsemalt eesootava matkaürituse plaaniga, instruktaažiga, grupijuhiga ning teiste matkakaaslastega. Sellele järgneb lühike trammisõit Helsingis ning pisut pikem rongi või metroosõit matka alguspunkti. Kui mõni matkalistest asubki juba Soomes, on kokkusaamiseks võimalik leppida kokku mõni teele jääv sobiv koht.

Matka käigus saab peamiselt näha Soomele iseloomulikku järvede ja graniidirohket loodusmaastikku. Kulgemiseks kasutatavate radade hulgas on euronormidele vastavaid siledaid, tähistatud matkaradu ning puujuurikatega metsikuilmelisi teelõike, mida kasutavad vaid vähesed korilased ning mõndasid neist radadest pole märgitud kaartidelegi. Valikuvõimalusel eelistamegi väiksemaid metsaradasid tähistatud matkaradadele, mis annab rohkem võimalust kohtuda kohalike metsa-asukatega ning näha metsikumat osa Nuuksio või Sipoonkorpi rahvuspargist, millega enamus turiste seal kokku ei puutu. Niiskemal hooajal on võimalus isegi jalanõud pahkluu kõrguseni märjaks teha.

Nuuksio rahvuspargis toimuvate Matkakruiiside teisel matkapäeval külastame Haltia looduskeskust kus on restoran, suveniirilett ning mõned näitused (piletite hinnad ei sisaldu osavõtutasus!).

Viimase matkapäeva lõpuks jõuame rongipeatusesse, kust sõidame rongiga üheskoos taas Helsingi kesklinna ning trammiga sadamasse, millele järgneb laevasõit üle lahe Tallinna, kus ongi meie matkaüritus edukalt lõppenud!

Matkakruiisidel on grupijuhiks Martin Suga, kellele on väljastatud Eesti Matkaliidu poolt ka matkajuhi kutsetunnistus matkade korraldamiseks ja läbiviimiseks. Lisaküsimused on teretulnud e-maili aadressile martin@trekzone.ee või Facebooki kaudu TrekZone OÜ esindajale.

Registreerida tasub kohe, kuna kohtade arv on piiratud!


Osavõtutasud:
Kestvus:4 päeva3 päeva2 päeva
AsukohtNuuksioSipoonkorpi
Toitlustuseta129 €99 €79 €
Toitlustusega189 €149 €119 €
Matkakruiis - parim lühipuhkus

Hinnas sisaldub:

☑ matka organiseerimisega seotud kulud
Siia kuulub otseselt grupijuhi transpordikulu, toitlustus, varustuse kulumine ning töötasu. Ka isikliku teekonna kombineerimine kümnete erinevate kaartide abil ning selle ülevaatamine maastikul on samuti väga ressursikulukas ettevõtmine. Selleks, et ettevõte saaks üldse tänapäeval eksisteerida, on vaja maksta ridamisi arveid...

☑ grupijuhi teenus 4 päeva, alates kogunemisest kuni lahkumiseni
Kardad sadamas ära eksida? Või laevas? Või Helsingis? Või on hoopis hirm, et rongipileti ostmine osutub liiga keeruliseks? Kõik need kartused on asjatud, kui oma murest grupijuhti teavitada, kes selliseid olukordi rõõmuga lahendab! Ka matka toimumise ajal juhatab grupijuht kõiki õigetele radadele, jälgides samaaegselt, et keegi kaotsi ei lähe... Lisaks on veel miljon pisiasja grupijuhi õlgadel, et kõigile jääks matkast meeldivad mälestused!

☑ kohalik transport Soomes
Grupijuht hoolitseb ise vajalike piletite eest, et jõuda Helsingi sadamast matka alguspunkti ning matka lõpp-punktist taas Helsingi sadamasse. Selle eest midagi juurde maksma ei pea.

☑ soovijatele toitlustus
Registreerimisel on võimalus valida, kas soovitakse laagripaikades hommiku- ja õhtusööke. Lõunaeinete eest peab igaüks ise hoolitsema. Toitlustuse soovijatele ja mittesoovijatele kehtivad erinevad osavõtutasud!

☑ konsultatsioon ja abi grupijuhilt matka eel ja ajal
Kui jääb selgusetuks, mis piletid on vaja enne matka osta, mida võiks söögiks kaasa võtta või mis varustust üleüldse vaja võiks minna, siis nendele küsimustele saabki vastused grupijuhilt juba enne matka. Ka matka käigus tekkivatele muredele aitab grupijuht võimalusel lahendusi leida. Neist muredest peab siiski grupijuhti ise teavitama, kuna grupijuht pole hiromant!

☑ matkaapteegi olemasolu
Matkaapteek on mõeldud esmaabi andmiseks õnnetusjuhtumi puhul. Tablette ega ravimeid ei ole lubatud grupijuhil jagada, seega sobivad valuvaigistid ja muud vajalikud ravimid võiks igal matkalisel endal kaasas olla.

Mida peab kaasa võtma:

Välju mugavustsoonist ja tule Matkakruiisile!

Osalemistasule lisanduvad vältimatud lisakulud:

☑ Transport
TrekZone OÜ ei ole pakettreise korraldav ettevõte ega tegele ka teiste ettevõtete turismiteenuste vahendamisega. Seega on igal Matkakruiisil osalejal vaja aegsasti enne matka osta valmis laevapiletid Tallinn - Helsingi - Tallinn. Info õigete kuupäevade, laevade, terminalide ja kellaaegade kohta saadetakse personaalselt Matkakruiisile registreerunutele piisava ajavaruga enne üritust. Edasi-tagasi sõiduks vajalike laevapiletite hinnad on alates 36 €.

☑ Toitlustus
1-3 hommikusööki, 1-3 õhtusööki ning 2-4 lõunaeinet vastavalt matkapäevade arvule - kokku 4-10 toidukorda! Registreerimise käigus on võimalik tellida hommiku- ja õhtusöögid laagripaikades, lõunaeined peavad siiski igaühel endal kaasas olema. Kes registreerib ennast osalema ilma toitlustuseta, peab arvestama, et kui on soov oma produktidest toit valmis keeta/praadida, läheb selleks vaja isiklikku matkaköögivarustust koos põletile sobiva kütusega.

☑ Reisikindlustus
Lisaks Euroopa ravikindlustuskaardile võiks igal matkalisel olla ka reisikindlustus, kuna tavaline ravikindlustus ei kata kõiki ootamatuid kulutusi, mis ühel reisil võivad ette tulla. Enamasti piisabki üsna keskmisest reisikindlustusest, mis on alati olemas paljude krediitkaartide omanikel. Reisikindlustuse vormistamine kaheks kuni neljaks päevaks ei tohiks ka väga suur väljaminek olla, aga õnnetusjuhtumi korral aitab ära hoida suuri kulusid!
Registreeri ennast kohe!
TrekZone Matkakruiisid 2022, 4 päeva Nuuksios:
TrekZone Matkakruiisid 2022, 2 kuni 3 päeva Sipoonkorpis:

Tingimused:

  • Tutvumine ja nõustumine TrekZone OÜ

  • Tutvumine ja nõustumine

  • Kui kõik eelnev sobib, siis tuleb vaid registreeruda ja maksta osavõtutasu!

Pikk teekond algab esimesest sammust!