Matkad Soomes

Matkakruiis on oma olemuselt lihtne ja lühike, kuid siiski seikluslik jalgsimatk, mis kestab paarist päevast kuni nädalani ning sobib osalemiseks ühtviisi kogenud matkagurule kui ka uuele matkahuvilisele esimeseks proovimiseks. Päevateekonnad on täiesti mõõduka pikkusega, jäädes 15 ja 20 kilomeetri vahele ning ometi pole kümnetest matkajatest keegi veel maininud, et väheks jääb! Matkakruiisid on väga erilised veel selle poolest, et enamus teekondadest on TrekZone matkajuht ise kombineerinud, et matka käigus leida üles ja näha ära ümbruskonna kõige ägedamad, põnevamad, kuulsamad ja eriskummalisemad kohad, vaated, vaatamisväärsused ja rajad. Need teekonnad on teatud mõttes lausa "ärisaladused", kuhu ühegi teise matkakorraldaja juhtimisel ei satugi! Erandiks võib lugeda nädalast XXL-matkakruiisi, kus matkamine ise polegi kõige suuremaks väljakutseks, kuigi mõnel päeval tuleb läbida ka üle 25 km. Kui Sind huvitab matk...

... siis pole rohkem mõtet oma väärtuslikku aega otsimisele kulutada, vaid broneeri endale koht meelepärases matkagrupis enne, kui nobedamad ette jõuavad:

Matkajate tagasiside:

5,0/5

Matka alguspäeva hommikul koguneme grupiga 50...60 minutit enne kokkulepitud laeva väljumist Tallinna sadama ooteruumis - täpne info kogunemise aja, koha ja vajalike laevapiletite kohta laekub registreerunutele mõistliku ajavaruga enne matka e-postile. 2-tunnise laevasõidu kestel jõuavad grupiliikmed tutvuda täpsemalt eesootava matkaürituse plaaniga, instruktaažiga, grupijuhiga ning teiste matkakaaslastega. Sellele järgneb lühike sõit ühistranspordiga matka alguspunkti, kus saabki matkamine alata. Kui mõni matkalistest asub juba Soomes, on kohtumiseks võimalik leppida kokku mõni teele jääv sobiv koht. Üldine info iga matka kohta:

Osavõtutasud:
Nimetus:XXLMSXS
Kestvus:7 päeva4 päeva3 päeva2 päeva
AsukohtIlvesreittiNuuksioSipoonkorpi
Toitlustuseta369 €249 €189 €129 €
Toitlustusega-329 €249 €169 €

Kaks päeva kestev Matkakruiis saab alguse maailma kõige põhjapoolsemas metroojaamas, kuhu (üllatus-üllatus!) saabume loomulikult metroorongiga. Matka esimestel meetritel näeme pisut Helsingi äärelinna, seejärel metsavahele peidetud esimese maailmasõja aegseid laskemoonaladusid, edasi veel endist jäätmemäge, millest on saanud väga looduskaunis äärelinna puhkeala igale loodusfännile. Esimese päeva sisse mahub lisaks ka paar väiksemat looduskaitseala ning pronksiaegse kivikalme külastus. Pärast umbes 16 kilomeetri läbimist jõuamegi vesiroosidega kaunistatud järve äärde laagrisse, mis asub Sipoonkorpi rahvuspargi servas.

Teise matkapäeva sisse mahub põhiline osa Sipoonkorpi rahvuspargi radadest ja vaatamisväärsustest. Muuhulgas näeme mitmes kohas suuri hiiglaste padasid ning saame teada nende tekkeloo, jalutame üle Högberget'i ning vaatame üle kõige ilusamad lõigud Kalkinpolttajapolku'st jne. Ronimishuvilistele pakub kindlasti huvi ka Nuotiokallio, kus on selgelt näha boulderdajate poolt tekitatud valged jäljed. Selle päeva teekonnaks kujuneb umbes 17 kilomeetrit.

2-päevased Matkakruiisid (XS) 2023:
Matkamine Sipoonkorpi radadel sisaldab mitmeid üllatusi
Matkad Sipoonkorpis viivad meid ka järveäärsele laudteele
Sipoonkorpis asuvad mitmed hiiglaste pajad, millest möödub ka meie jalgsimatk
Matkareisid Sipoonkorpisse ei jäta kedagi külmaks!
Põnev graniitkanjon matka teekonnal
Õhtusöök järve kaldal

Broneeri:

Viimase matkapäeva lõpuks jõuame rongipeatusesse, kust sõidame rongiga üheskoos taas Helsingi kesklinna ning trammiga sadamasse, millele järgneb laevasõit üle lahe Tallinna, kus ongi meie matkaüritus edukalt lõppenud!

Matkakruiisidel on grupijuhiks Martin Suga, kellele on väljastatud Eesti Matkaliidu poolt ka matkajuhi kutsetunnistus matkade korraldamiseks ja läbiviimiseks. Lisaküsimused on teretulnud e-maili aadressile martin@trekzone.ee või Facebooki kaudu TrekZone OÜ esindajale.

Registreerida tasub kohe, kuna kohtade arv on piiratud!

Matkakruiis - parim lühipuhkus
☑ matka organiseerimisega seotud kulud
Siia kuulub otseselt grupijuhi transpordikulu, toitlustus, varustuse kulumine ning töötasu. Ka isikliku teekonna kombineerimine kümnete erinevate kaartide abil ning selle ülevaatamine maastikul on samuti väga ressursikulukas ettevõtmine. Selleks, et ettevõte saaks üldse tänapäeval eksisteerida, on vaja maksta ridamisi arveid...
☑ grupijuhi teenus, alates kogunemisest kuni lahkumiseni
Kardad sadamas ära eksida? Või laevas? Või Helsingis? Või on hoopis hirm, et rongipileti ostmine osutub liiga keeruliseks? Kõik need kartused on asjatud, kui oma murest grupijuhti teavitada, kes selliseid olukordi rõõmuga lahendab! Ka matka toimumise ajal juhatab grupijuht kõiki õigetele radadele, jälgides samaaegselt, et keegi kaotsi ei lähe... Lisaks on veel miljon pisiasja grupijuhi õlgadel, et kõigile jääks matkast meeldivad mälestused!
☑ kohalik transport Soomes
Grupijuht hoolitseb ise vajalike piletite eest, et jõuda Helsingi sadamast matka alguspunkti ning matka lõpp-punktist taas Helsingi sadamasse. Selle eest midagi juurde maksma ei pea.
☑ soovijatele toitlustus
Registreerimisel Matkakruiisidele kestusega kuni 4 päeva on võimalus valida, kas soovitakse laagripaikades hommiku- ja õhtusööke. Lõunaeinete eest peab igaüks ise hoolitsema. Toitlustuse soovijatele ja mittesoovijatele kehtivad erinevad osavõtutasud!
☑ konsultatsioon ja abi grupijuhilt matka eel ja ajal
Kui jääb selgusetuks, mis piletid on vaja enne matka osta, mida võiks söögiks kaasa võtta või mis varustust üleüldse vaja võiks minna, siis nendele küsimustele saabki vastused grupijuhilt juba enne matka. Ka matka käigus tekkivatele muredele aitab grupijuht võimalusel lahendusi leida. Neist muredest peab siiski grupijuhti ise teavitama, kuna grupijuht pole hiromant!
☑ matkaapteegi olemasolu
Matkaapteek on mõeldud esmaabi andmiseks õnnetusjuhtumi puhul. Tablette ega ravimeid ei ole lubatud grupijuhil jagada, seega sobivad valuvaigistid ja muud vajalikud ravimid võiks igal matkalisel endal kaasas olla.
Ööbimisvarustus
 • Telk või koht kellegi telgis
 • Magamiskott
 • Alusmatt
Söömisvahendid
 • Söögikauss
 • Jooginõu - soovitavalt termoskruus
 • Lusikas või spork
 • Joogipudel teekonnajoogiga, soovituslik on ka veefilter
Riietus
 • Särk
 • Fliis
 • Jope vastavalt ilmaprognoosile ja reaalsele ilmale
 • Püksid - lühikesed ja pikad
 • Tugeva tallaga, libisemist vähendava tallamustriga mugavad sissekantud jalatsid
 • Kerged jalatsid puhkehetkedel kandmiseks
 • Sokid - mõned lisapaarid tagavaraks
 • Peakate - müts, rätik või torusall vastavalt soovile
 • Vihmakeep
 • Ujumisriided
Hügieeni ja tervise komplekt
 • Plaastrid
 • Sidemerull
 • Päikesekaitsekreem
 • Valuvaigistid
 • Hambapasta, hambahari ja tualettpaber
Muud esemed
 • Matkakepid (saab ka ilma hakkama)
 • Pealamp
 • Korralikult laetud akuga mobiiltelefon, vajadusel ka akupank laadimisjuhtmega
 • Suur seljakott, kuhu kõik vajalik ära mahub
Toidu valmistamiseks - vajalik neile, kes ise süüa valmistavad
 • Pott või pada koos kaanega
 • Matkapliit koos sobiva kütusega
 • Kulp
 • Veepudel
 • Kõik vajalikud toiduained vastavalt söögikordade arvule
Olulised dokumendid

Puudujääke isiklikus varustuses saame lahendada koostööpartnerite abil, kui annate oma soovidest aegsasti enne matka algust teada!

☑ Transport
TrekZone OÜ ei ole pakettreise korraldav ettevõte ega tegele ka teiste ettevõtete turismiteenuste vahendamisega. Seega on igal Matkakruiisil osalejal vaja aegsasti enne matka osta valmis laevapiletid Tallinn - Helsingi - Tallinn. Info õigete kuupäevade, laevade, terminalide ja kellaaegade kohta saadetakse personaalselt Matkakruiisile registreerunutele piisava ajavaruga enne üritust. Edasi-tagasi sõiduks vajalike laevapiletite hinnad on umbes 60€.
☑ Toitlustus
Registreerudes Matkakruiisidele kestusega kuni 4 päeva, on võimalik tellida hommiku- ja õhtusöögid laagripaikades, lõunaeined peavad siiski igaühel endal kaasas olema. Kes registreerib ennast osalema ilma toitlustuseta, peab arvestama, et kui on soov oma produktidest toit valmis keeta/praadida, läheb selleks vaja isiklikku matkaköögivarustust koos põletile sobiva kütusega.
☑ Reisikindlustus
Lisaks Euroopa ravikindlustuskaardile võiks igal matkalisel olla ka reisikindlustus*, kuna tavaline ravikindlustus ei kata kõiki ootamatuid kulutusi, mis ühel reisil võivad ette tulla. Enamasti piisabki üsna keskmisest reisikindlustusest, mis on alati olemas paljude krediitkaartide omanikel. Reisikindlustuse vormistamine kaheks kuni seitsmeks päevaks ei tohiks ka väga suur väljaminek olla, aga õnnetusjuhtumi korral aitab ära hoida suuri kulusid!

*Ohtliku tegevuse lisakaitset pole Matkakruiisi reisikindlustusel vaja.

 • Tutvumine ja nõustumine TrekZone OÜ
 • Tutvumine ja nõustumine
 • Kui kõik eelnev sobib, siis tuleb vaid registreeruda ja maksta osavõtutasu!
Registreeri ennast kohe!